Держенергонагляд нагадує про небезпеку риболовлі поблизу ЛЕП


Держенергонагляд нагадує любителям риболовлі про дотримання правил перебування поблизу повітряних ліній електропередачі (далі - ЛЕП), оскільки вони часто знаходяться біля водойм.


Так, постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил охорони електричних мереж" встановлено охоронні зони електричних мереж, а саме: до 1 кВ - 2 м; до 20 кВ - 10 м; 35 кВ - 15 м; 110 кВ 0 20 м; 150, 220 кВ - 25 м; 330, 400, 500 кВ - 30 м; 750 кВ - 40 м.


Відповідно до пункту 9 Правил, забороняється риболовля у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв.


Також наказом Міністерства праці і соціальної політики України затверджено "Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів", відповідно до яких встановлено припустимі відстані від людини у будь-якому її положенні та застосувань, що нею використовуються, до струмовідних частин, що перебувають під напругою, не менше ніж: до 1 кВ - 0,6 м; 6 - 35 кВ - 0,6 м; 110 кВ - 1 м; 150 кВ - 1,5 м; 220 кВ - 2 метри.


Крім того, повідомляємо, що при переміщеннях під повітряними лініями смертельно небезпечно підіймати вудки та нести їх на плечі. Щоб уникнути наближення і випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно землі.


Також смертельно небезпечною може бути риболовля під час грози, особливо в охоронних зонах ЛЕП. Вудка, яка є провідником струму, може акумулювати електричні заряди та притягувати удар блискавки.


Сучасні вудки виробляються із вуглепластику - матеріалу, який є провідником електричного струму. Підвищена вологість поблизу водойм створює небезпеку для життя навіть при наближенні до дротів діючої електролінії. Незважаючи на те, що на сучасних вудках нанесений попереджувальний знак, а у паспортах чи супровідних документах пишуть про неприпустимість використання їх поблизу ЛЕП, рибалки нехтують цими правилами безпеки та продовжують рибалити поряд із ЛЕП.


Держенергонагляд звертається з проханням дотримуватися простих правил під час риболовлі, а саме:


• будьте уважними самі та нагадуйте іншим рибалкам про небезпеку поблизу ЛЕП;

• уникайте вилову риби в охоронних зонах електричних мереж, під проводами ЛЕП;

• дотримуйтеся вимог попереджувальних та заборонних плакатів, якими позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах ЛЕП.Будьте обережними, бережіть себе та своїх близьких!


Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!