Бабець європейський


Бабець європейський, або широколобка - прісноводна риба з родини Бабцевих, яка отримала назву завдяки широкій голові.

Зустрічається у всій Європі за винятком північних районів Скандинавії, в Україні поширений у річках басейнів Дунаю, Дністра та водоймах Карпат.

Мешкає у невеликих й середніх річках з чистою та швидкою течією. Рідше - в озерах з кам'янистим дном та змішаних водах.

Довжина тіла риби, широкого біля голови й сильно звуженого в бік хвоста сягає 12-13 см. Голова ширша за тіло, плоска, округлена зверху до низу. Забарвлення мармурове з відтінками зеленувато-сірого, коричневого або чорного кольору.

Тривалість життя бабця європейського близько 5-6 років. Більшу частину часу проводить під камінням. Його присутність у водоймі вказує на високу якість води, тому риба використовується як біоіндикатор.

Веде придонний спосіб життя, ховаючись вдень під камінням, а ввечері вирушає на пошуки їжі. Не маючи плавального міхура ця риба погано плаває і пересувається як правило пішки, спираючись на розправлені грудні плавці.

Харчується дрібною безхребетною живністю, що живе на дні - личинками комах і гамарусів, рачками, а також ікрою риб та мальками.

Статева зрілість настає у віці 2-4 років. Нерест проходить з березня по квітень, при температурі води понад 12°С і триває від 4 до 6 тижнів, в залежності від умов навколишнього середовища. Самки відкладають від 100 до 300 клейких ікринок, діаметром 2,0-2,5 мм, які розміщуються на нижньому боці каменів або в їх порожнинах і поглибленнях в гравії. Самець охороняє кладку до появи личинок.

М'ясо бабця не дуже смачне, має виражений мулистий присмак, тому риба не користується популярністю у рибалок.

Вид, занесений до МСОП і Європейського червоного списку.

Чекайте наступної п’ятниці, ми розповімо вам про рибу морський чорт, яка ловить своїх жертв за допомогою плавника у вигляді вудки.

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!